Op.Dr. Rıza KANTÜRK | Göz Kapağı Estetiği - Op.Dr. Rıza KANTÜRK
DrKanturkLogo
DrKanturkLogo
Op.Dr. Rıza Kantürk

Göz Kapağı Estetiği

Tarih
4 Kasım 2022
Prosedür Açıklaması

Göz Çevresi yaşlanma belirtilerinin erken dönemde ortaya çıkması dolayısıyla daha genç hastaların da artan sıklıkta başvuru sebebidir. Üst göz Kapağına yapılan müdahalelere daha genç bir görünüm aktif canlı bir ifade kazandırılabilir. Detaylı iyi planlanmış özel bir takım tekniklerle göz kapağındaki sarkıklıkların düzeltilmesi , buradaki fazla yağ dokularının çıkarılması yada yerlerinin uygun bir şekilde değiştirilmesi mümkündür.

Operasyon genellikle Sedasyon altında lokal anestezi ile yapılır. Hasta genellikle aynı gün hastaneden taburcu olur. Operasyon sonrası kapaklarda ödem olabilir. Birkaç gün sürebilir. Ameliyat sonrası cilt bakımı ve güneşten korunma( Güneş kremleri, Güneş gözlüğü kulanımı) önemli hususlardır. İyileşme dönemin sonunda kesi hattı göz kapağın doğal kıvrımında kayıp olmaktadır.

Alt göz kapağı bölgesine yapılan estetik plastik cerrahi girişimleri ile göz altı torbaları ve sarkıklıkların düzeltilmesi ile doğal canlı ve daha genç bir görünüm elde edilebilir.ayrıca göz kapağı – yanak bileşkesinde ki çöküntü düzeltilebilir. Bazı vakalarda alt göz kapak estetiği için yapılan kesiden orta yüz germe prosedürü ile kombine edilebilir.Özel ve detaylı birtakım tekniklerle alt kapak bölgesindeki yağ yastıkçıklarının yerleşimi değiştirilebilir, fazla yağlar alınabilir. Göz kapağının doğal anatomi ve görünümünü sağlamak için kaslara sıkılaştırma yapılır. Gözlere daha estetik görünüm için kapak kantopeksi yada kantoplasti yapılarak yan kısma asılır.

× How can I help you?